tel. 501 213 416 | mail: info@drozd.com.pl

PIERWSZA TAKA PUBLIKACJA!

„Bezpieczeństwo imprez masowych Leksykon”

Wszystko, co o imprezach Masowych powinien wiedzieć: organizator, ochroniarz, uczestnik, organ opiniujący i wydający zezwolenie.

Z leksykonu dowiedzieć się można między innymi o tym: jak sąd postrzega obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa przez organizatora imprezy? jaka powinna być szerokość wyjść ewakuacyjnych podczas imprezy plenerowej? jak obliczyć ilość potrzebnych kabin sanitarnych? co to jest barierka mojo? a remopla? jaka była największa impreza plenerowa w Polsce i na świecie?

Leksykon zawiera 670 haseł w układzie alfabetycznym, stanowiących kompendium wiedzy objaśniające pojęcia występujące w ustawie z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych i przepisach wykonawczych oraz ustawach powiązanych, a także wyjaśniających słownictwo związane z imprezami masowymi i ich zabezpieczeniem, ochroną osób, zabezpieczeniem medycznym, sanitarnym i pożarowym.

W Leksykonie znajdują się również krótkie omówienie zdarzeń, wypadków i katastrof związanych z imprezami, wskazanie klauzul niedozwolonych stosowanych w regulaminach imprez, wyroki sądowe i wiele innych ważnych, ciekawych i niezbędnych informacji…

autor: Krzysztof Drozd

rok wydania: 2018

ISBN: 978-83919017-5-6 

format: 175 x 240 mm

oprawa: twarda szyta,

stron: 360


Barierki ochronne

Oferujemy możliwość wynajmu barierek ochronnych, niezbędnych do prawidłowego zabezpieczenia każdej imprezy. Dysponujemy:

  • barierkami lekkimi typu securistar® o wymiarach 220 cm x 105 cm, które mogą być wykorzystane do wygrodzenia boków sceny, przejść i innych miejsc, gdzie nie przewiduje się szczególnego naporu ludzi;
  • barierkami ciężkimi typu „mojo” o wymiarach 120 cm x 124 cm, przeznaczonymi do wygradzania przodu sceny i innych miejsc, gdzie spodziewany jest duży napór tłumu.

Namioty

Posiadamy namioty o różnych wymiarach (3×3, 3×4, 4×6, 5×6 i 6×12), odpowiednie na garderoby, zaplecze organizacyjne, catering itp. Proponujemy możliwość ich wyposażenia w stoły, ławy, krzesła, oświetlenie, lustra, wieszaki itp.


Zabezpieczenie medyczne imprez masowych

We współpracy z naszym partnerem biznesowym proponujemy zabezpieczenie medyczne imprez masowych, zgodne z obowiązującymi przepisami prawa – ambulanse typu „S” i „P”, lekarze, ratownicy medyczni, patrole medyczne, punkty pomocy medycznej, koordynator medyczny imprezy.

Oferujemy możliwość wynajęcia barierek i namiotów z kompleksową obsługą, obejmującą przywiezienie i rozstawienie ich w określonym miejscu i zgodnie z wymaganiami zamawiającego oraz demontaż po imprezie i transport z powrotem do magazynu. Barierki lekkie (securistar®) wynajmujemy również loco magazyn.